Robots intellect
Show details
Challenge / Competition
‘Robots’ intellect’ is an international competition for self-built robots held in Kaunas University of Technology on 12th May of 2017. The event is organized in order to gather enthusiasts of robotics from all over Europe and give a chance for contestants to show their robots for bigger audiences.

Target audience
Robots enthusiasts, social partners, students, academic staff, families with children,
 
Kaunas University of Technology
Darius Grigaliunas, Virginijus Baranauskas
darius.grigaliunas@ktu.edu; virginijus.baranauskas@ktu.lt
+37069321943
 
Faculty of Electrical and Electronics Engineering
Studentu str. 48
LT-51367 Kaunas
Lithuania
 
STEM mokymas su NASA ir LEGO Education kosmoso projekto rinkiniu
Show details
KVIETIMAS Į RENGINĮ "STEM mokymas su NASA (Nacionalinė aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo valdyba, JAV) ir LEGO Education Kosmoso projektų rinkiniu"

Laikas: lapkričio 26 d. nuo 16 val. iki 16.45 val.
Vieta: konferencijų salė 3.2 (50 vietų), Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius (parodos MOKYKLA 2016 metu)

Pranešėjai: sertifikuotas LEGO Education Academy mokytojų treneris Artūras Gaulia (UAB „Baltic Orbis“) ir Rimantas Burnickis (UAB „Baltic Orbis“)

Renginio anotacija

Mielas Mokytojau, Kviečiame tyrinėti ir pažinti kosmosą kartu su NASA. Mokyk moksleivius STEM su LEGO MINDSTORMS Education EV3 robotais ir NASA kosmoso projektų rinkiniu!
Inovatyvus ir smagus, praktine patirtimi paremtas mokymas. Dirbdami komandoje pagal LEGO Education metodiką moksleiviai mokysis ne tik Robotikos ir STEM, bet ir susipažins su naujausiais NASA kosmoso tyrimais, kurs robotus ir spręs kosmoso projektus.
Renginyje mes pristatysime „Kosmoso projektų rinkinį“ ir pademonstruosime, kaip jį praktiškai galima taikyti STEM ugdymo srityje. „Kosmoso projektų rinkinys“ - skirtas tiems, kurie nori mokyti ir mokytis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) per praktinius problemų sprendimus Jūsų sukurtoje Marso aplinkoje. Mokiniai galės tyrinėti ir kurti inovatyvius sprendimus dabartinių kosminių eksperimentų temomis. Atlikdami užduotis mokiniai turės įgyvendinti tokius uždavinius, kaip išgyvenimas kosmose, išgauti energiją, tirti komoso aplinką. Kosmoso tematikos medžiaga susideda iš daugiau nei 30 valandų veiklos, kurią sudaro: septynios projektinės misijos, devynios mokymosi misijos ir vienas krumplinės pavaros uždavinys. Dar trys mokslinių tyrimų projektai sukurti kartu su ekspertais iš „NASA“, suteiks galimybes moksleiviams tyrinėti ir kurti inovatyvius sprendimus dabartinių kosminių eksperimentų temomis.
Mokymo medžiaga yra su detaliomis mokytojo instrukcijomis, kurios palengvins mokymo procesą. Medžiagoje taip pat rasite paaiškinimus, programavimo pavyzdžius, idėjas skirtingiems sprendimams. Turinio keitimo įrankis leis mokiniams dokumentuoti savo pasiekimus bei pristatyti savo padarytus atradimus dirbant prie projektų.

Vietų skaičius ribotas, reikia atlikti išankstinę registraciją.

Registracijos nuoroda: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUy7la40SQMPNPzmfeZyrGRG-jOjRVYVb6JRNdDMCJenkuUw/viewform


Pasiteiravimui:

Rimantas Burnickis
Mob. + 370 698 36895
El. paštas: Rimantas.Burnickis@balticorbis.lt

Baltic Orbis UAB
 
Litexpo
Laisvės pr. 5
04215 Vilnius
Lithuania
   26.11.2016
16:00 - 16:30
Add to calendar
 
 
STEM vaidmuo ugdant ateities specialistus
Show details
KVIETIMAS Į RENGINĮ "STEM vaidmuo ugdant ateities specialistus, remiantis „Newton“ koncepcija"

Laikas: lapkričio 26 d. nuo 13 val. iki 13.45 val.
Vieta: Idėjų klasė (4 salė), Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius (parodos MOKYKLA 2016 metu)

Pagrindinė pranešėja – švietimo specialistė Ingvill Berg ( FIRST Scandinavia, Norvegija)
Asistentas – Artūras Gaulia (UAB „Baltic Orbis“)
Pranešimas skaitomas anglų kalba, tačiau bus pažodinis vertimas į lietuvių kalba.

Renginio anotacija

Kaip mes rengiame jaunąją kartą ateities specialybėms, kurių net neįsivaizduojame? Šiuo metu daugelyje Europos šalių STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos) dalykų ugdymas remiasi tik teoriniu požiūriu. Ateityje reikės tokių specialistų, kurie turės ir didelę kompetenciją STEM dalykų srityje, ir tokių svarbių dvidešimt pirmojo amžiaus įgūdžių kaip kūrybiškumas, gebėjimas spręsti problemas ir bendradarbiauti. Dedamos visos pastangos, kad švietimo sektoriaus plėtra neatsiliktų nuo sparčių visuomenės pokyčių. Kiekviena šalis turi skirtingą požiūrį, kaip pagerinti ugdymą STEM dalykų srityje per formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas. STEM ugdymas turi įkvėpti ir motyvuoti jaunąją kartą siekti kito lygio, kuriame jie susiduria su praktiniais iššūkiais ir yra įtraukiami į realaus pasaulio problemų sprendimą.
Renginyje mes pristatysime „Newton“ koncepciją STEM ugdymo srityje. „Newton“ koncepcija buvo sukurta 2003 metais Norvegijoje. Iki šios dienos jau yra įsteigta daugiau nei 30 „Newton“ centrų ir sukurta virš 50 „Newton“ mokymo modulių (mokymo programų), kurios sėkmingai įgyvendintos Norvegijoje. Mes siekiame, kad „Newton“ koncepcija būtų pritaikoma bet kurioje Europos valstybėje, todėl nuolat bandome ir tobuliname mūsų sukurtas programas. „Newton“ centras tai šiuolaikinių technologijų, turinio ir dizaino kūrinys skirtas mokytis STEM dalykų, pasitelkiant praktinę veiklą ir eksperimentus. Mokymas turi būti motyvuojantis, žinios konstruojamos, tada pagrindinis įvertinimas bus gebėjimas taikyti žinias realiose gyvenimo situacijose.

Vietų skaičius ribotas, reikia atlikti išankstinę registraciją.

Registracijos nuoroda: https://docs.google.com/forms/d/17beUwFxGHsTa09RGRpF2G6-SMJl5G1Yil5M-I4MzEVE/viewform?edit_requested=true


Pasiteiravimui:

Rimantas Burnickis
Mob. + 370 698 36895
El. paštas: Rimantas.Burnickis@balticorbis.lt

 
Litexpo
Laisvės pr. 5
04215 Vilnius
Lithuania
   26.11.2016
13:00 - 13:30
Add to calendar
 
 
First LEGO League pristatymas
Show details
STEAM ugdymas dalyvaujant įtraukiančiose pasaulinėse varžybose

Paskatinkite jaunąją kartą domėtis technologijomis suburdami juos į įtraukiančią veiklą. Kompanija FIRST kviečia 7-16 metų vaikus dalyvauti First LEGO League ir Jr. First LEGO League varžybose. Ruošiantis šioms varžyboms ugdomi visi STEAM gebėjimai (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, kūrybiškumo, matematikos). Dirbami komandose vaikai gilinsis į 2016 metų temą – gyvūnų sąjungininkai. Motyvatorius įtraukiantis dirbti yra robotų lauko varžybos. Jų metu konstruojamas robotas ir su juo sprendžiamas užduočių laukas. Spręsdami šį lauką vaikai turi taikyti visas STEAM žinias ir kūrybiškumą. Kitos dvi dalys: esminių vertybių ir tiriamasis projektas. Prie vertybių projekto vaikai dirba visą sezoną ir pasakoja, kokias vertybes atrado. Tiriamasis projektas skirtas tirti santykius tarp žmonių ir gyvūnų ir pagerinti šį santykį.
Kviečiame visus mokytojus, tėvelius ir būrelių vadovus į FLL varžybų pristatymą lapkričio 25 dieną konferencijų salėje 3.2 nuo 15.00 iki 15.45.

Kontaktai pasiteiravimui:
Indrė Sasnauskaitė
FLL@robotikosakademija.lt
+370 655 61636

Target audience
Parents, teachers
 
 
Litexpo
Laisvės pr. 5
04215 Vilnius
Lithuania
   25.11.2016
15:00 - 15:30
Add to calendar
 
 
Mažylių LEGO dirbtuvių pristatymas
Show details
„Robotikos akademija“, stende nr. C08, pristatys Mažylių LEGO dirbtuves. Tai užsiėmimai skirti 3,5-5 metukų vaikams. Parodoje bus galima susipažinti su mokymų metodika, pamokų turiniu. Mažieji galės išbandyti sutrumpintą pamokėlės versiją, kuri tikrai įkvėps juos kurti ir į LEGO kaladėles žiūrėti kitaip. Kompetencijos lavinamos Mažylių LEGO dirbtuvėse: socialiniai gebėjimai, motorika ir koncentracija bei erdvinis suvokimas. Jei šios veiklos sudomins - turėsite galimybę "Robotikos akademiją" pasikviesti ir į savo vaiko lankomą darželį.

Target audience
Tėveliai, mokyklų, darželių vadovai
 
Robotikos akademija
Indre
naujienos@robotikosakademija.lt
 
Litexpo parodų rūmai
Laisvės pr. 5
04215 Vilnius
Lithuania
 
Newton room klasės išbandymas su STEM
Show details
Kviečiame atvykti į „Newton“ parodinį STEM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos) veiklų stendą parodoje MOKYKLA 2016! Stendo Nr. 4.59 (4 salė).
„Newton“ STEM veiklų stendas Lietuvoje pristatomas pirmąjį kartą, todėl norėtume pakviesti jūsų klases išbandyti mūsų praktines, su mokslu susijusias veiklas. Kiekvienas veiklų ciklas tęsiasi 50 minučių ir viename cikle gali dalyvauti iki 16 mokinių. Jei norite sudalyvauti, būtinai užsirezervuokite sau vietą kaip įmanoma greičiau. Veiklos pritaikytos mokiniams, kurių amžius nuo 14 iki 16 metų.
Kontaktai registracijai:
Edmundas Žvirblis
868655422
edmundas.zvirblis@gmail.com

„Newton“ parodinių STEM veiklų santrauka:
1. Potencinės ir kinetinės energijos grandinės – pastatyk taką metaliniam kamuoliukui
- Kas yra energija?
- Kinetinė ir potencinė energijos.
- Energijos perdavimas ir energijos netekimas.
- Potencinės ir kinetinės energijos grandinė.
2.Pagaminkite elektros energiją pasitelkiant vėjo turbinas
- Kiek elektros energijos įmanoma pagaminti?
- Parametrai, kuriuos mokiniai gali keisti:
• Propeleriai.
• Vėjo kryptis.
• Propelerio kryptis.
3. Robotų programavimas
- Užprogramuokite LEGO MINDSTORMS robotą kompiuteriu.
- Sužinokite apie rotacijas, padėtis ir perimetrus.
- Naudokite įvairius sensorius.
4. Pagaminkite elektros energiją naudodami garo variklius
- Kaip pagaminti elektros energiją iš neatsinaujinančių energijos šaltinių.
- Išmokite atskirti garo variklius ir garo turbinas.

 
Litexpo
Laisvės pr. 5
04215 Vilnius
Lithuania
   25.11.2016 - 26.11.2016
10:00 - 17:00
Add to calendar
 
 
Robotics info day
Show details
During the day visitors will be able to see examples of industrial ABB and Yumi robots-manipulators, NAO humanoid robot and mobile robots. Organizers will introduce audience to robotics usage in life (for example robotized human arm "Dexterous hand" manufactured by "Shadow" company) and future perspectives of robotics.

Target audience
Target audience is: pupils from different level of schools, kindergartners, students, public audience
 
Kaunas University of Technology
Marius Gudauskis, Jolanta Baskutiene, Virginijus Baranauskas
marius.gudauskis@ktu.lt, jolanta.baskutiene@ktu.lt, virginijus.baranauskas@ktu.lt
+370 37 30 09 11
 
Faculty of Mechanical Engineering and Design
Studentu str. 56 – 112
LT-51424 Kaunas
Lithuania
   25.11.2016
12:00 - 14:00
Add to calendar
 
 
Robotics info day
Show details
During the day visitors will be able to see examples of industrial and mobile robots. Organizers will introduce audience to robotics usage in life, usage of artificial intelligence in robotics and future perspectives of it.

Target audience
Target audience is: pupils from different level of schools, kindergartners, students, public audience
 
Kaunas University of Technology
Virginijus Baranauskas
virginijus.baranauskas@ktu.lt
+370 37 300291
 
Faculty of Electrical and Electronics Engineering
Studentu str. 48 - 113
LT-51367 Kaunas
Lithuania
   25.11.2016
11:00 - 15:00
Add to calendar
 
 
Robotic day part 1
Show details
A tour in industrial robotics laboratory. Short history of industrial robots. Performance with robots: robots drawing, moving objects in environment and robots cooperation, when two robots are bottling and distributing soft drinks.

Target audience
Pupils of 8-12 class, students
 
Kaunas University of Technology
Olga Fiodorova, Virginijus Baranauskas
olga.fiodorova@ktu.lt, virginijus.baranauskas@ktu.lt
+370 45 596 253
 
Panevėžys Faculty of Technologies and Business
Nemuno str. 33-104
LT-37164 Panevezys
Lithuania
   23.11.2016
10:00 - 11:30
Add to calendar
 
 
Robotic day part 2
Show details
A tour in industrial robotics laboratory. Short history of industrial robots. Performance with robots: robots drawing, moving objects in environment and robots cooperation, when two robots are bottling and distributing soft drinks.

Target audience
Pupils of 8-12 class, students, kids with parents
 
Kaunas University of Technology
Olga Fiodorova, Virginijus Baranauskas
olga.fiodorova@ktu.lt, virginijus.baranauskas@ktu.lt
+370 45 596 253
 
Panevėžys Faculty of Technologies and Business
Nemuno str. 33-104
LT-37164 Panevezys
Lithuania
   23.11.2016
17:30 - 19:00
Add to calendar